Laboratorium techniki mikroprocesorowej. Programowanie mikrokontrolerów AVR w języku C

978-83-7421-206-9

Skrypt adresowany do studentów Wydziału Elektrycznego UM w Gdyni, mających w programie przedmiot Technika mikroprocesorowa oraz zajęcia laboratoryjne z tegoż przedmiotu. Obejmują one podstawowe zagadnienia związane z projektowaniem i programowaniem mikroprocesorowych układów sterowania. W skrypcie przedstawiono m.in. główne zagadnienia teoretyczne, przydatne do ćwiczeń: podstawowe informacje o mikrokontrolerze ATMega16, opis środowiska programistycznego AVR Studio wraz z kompilatorem gcc oraz dydaktycznego zestawu ewaluacyjnego. Zawarto w nim także wskazówki dotyczące sposobu realizacji zadań oraz przykłady rozwiązań w postaci gotowych funkcji.