Mechanika ogólna. Część 3. Dynamika

Wersja:
Liczba stron:
272

Podręcznik stanowi trzecią część publikacji „Mechanika ogólna”. Zawarty w nim materiał przedstawiono w sposób możliwie prosty. Zamieszczono tu dużą liczbę przykładów i zadań, a także pytania kontrolne na końcu każdego rozdziału. W podręczniku omówiono następujące zagadnienia: podstawy dynamiki, zasadę pędu, masowe momenty bezwładności, zasadę krętu, pracę i moc, zasadę energii reakcje dynamiczne łożysk, przybliżoną teorię zjawisk żyroskopowych, uderzenia, zasadę prac przygotowanych (wirtualnych), zasadę d’Alemberta, równania Lagrange’a oraz drgania mechaniczne układów o jednym stopniu swobody. „Dynamika” przeznaczona jest dla studentów Wydziału Mechanicznego Akademii Morskiej w Gdyni, ale może być użyteczna również dla studentów innych uczelni technicznych.

Spis treści: